Inspekcje dronem

Nasza firma przeprowadza również inspekcje dronem DJI Matrice 300 RTK z wykorzystaniem termografii oraz kamer o wysokiej rozdzielczości z wbudowanym sensorem LIDAR, z których pozyskuje się ,,siatkę zdjęć’’ czy chmurę punktów. Następnie z uzyskanych danych można wykonać wysokiej jakości modele 3D oraz ortoobrazy. Wykorzystanie takiej technologii zapewnia skuteczne monitorowanie techniczne obiektów.

Sprzęt wyposażony w odpowiednią kamerę termowizyjną, umożliwia wykrywanie i wizualizację różnic temperatur na badanych powierzchniach. Dzięki temu operator drona może szybko i precyzyjnie identyfikować obszary o podwyższonej temperaturze, co może wskazać potencjalne problemy (przecieki, problemy z izolacją, zwarcia elektryczne itp.).

Natomiast kamery o wysokiej rozdzielczości pozwalają na uzyskanie szczegółowych obrazów i wideo z wysoką jakością. Umożliwia to operatorowi dokładne zbadanie wybranych struktur, elementów konstrukcyjnych, instalacji czy urządzeń. Obrazy o wysokiej rozdzielczości dostarczają jasnych i szczegółowych informacji, co ułatwia identyfikację usterek, uszkodzeń czy korozji. Ponadto, zapisane obrazy i wideo mogą być używane jako dokumentacja, umożliwiająca monitorowanie zmian w czasie oraz planowanie działań konserwacyjnych’’.

Dronem przemysłowym wykonujemy:

  • inspekcje farm fotowoltaicznych,
  • elektroenergetycznych linii przesyłowych,
  • wież telekomunikacyjnych GSM oraz inspekcje w kotle.

Sprawdzamy również postęp projektu oraz uszkodzenia struktury, przecieki (np. wycieki w rurach przesyłowych oraz uszkodzenia izolacji).

 

inspekcje dronem

Bezpieczne i nieinwazyjne inspekcje

Dokładna inspekcja w trudno dostępnych miejscach.

Wysoka dokładność pomiarów

Zbiór dokładnych danych i pomiarów wspomaga analizy i podejmowanie odpowiednich działań.

Redukcja ryzyka ludzkiego

Ograniczone ryzyko wypadków, związane z pracą na wysokościach.

Oszczędność czasu i kosztów

Drony przyspieszają proces inspekcji, co prowadzi do oszczędności czasu i redukcji kosztów w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Zmniejszenie czasu przestoju turbin

Regularne inspekcje dronem pomagają w identyfikacji problemów na wczesnym etapie, co przyczynia się do zminimalizowania czasu przestoju turbin wiatrowych.

Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej odnośnie wsparcia Państwa potrzeb inspekcyjnych, to zapraszamy do kontaktu.